Během dopoledne jsme si s dětmi z Oranžové třídy povídali o elektrospotřebičích, jejich recyklaci a dalším zpracování. Děti pracovaly s obrázky z metodiky, které třídily podle materiálů, z nichž jsou jednotlivé spotřebiče vyrobeny, a připomněly si tak význam třídění odpadu. V další aktivitě děti vyhledávaly ve třídě ukryté obrázky elektrospotřebičů a následně je společně lepily do kolektivní koláže. Velký zájem děti projevily o výrobu recyklovatelného dalekohledu z ruliček od toaletního papíru, se kterým si poté s nadšením ještě dlouho hrály.