Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projektový den 3. třídy - BYLINKY KOLEM NÁS :-)

Projektový den 3. třídy - BYLINKY KOLEM NÁS :-)

10. 5. jsme s dětmi ve třetí třídě prožili krásný den s bylinkami :-). Zpracovávali jsme o nich informace (k čemu je jaká bylinka užitečná, jak se o ni starat...) a tvořili plakáty, které žáci ve dvojicích prezentovali ostatním. Tak jsme se seznámili s deseti bylinkami, ke kterým jsme si také mohli přivonět a ochutnat (formou čaje nebo posypané na chlebu). Samozřejmě jsme si některé bylinky také zaseli - řeřichu na vatu a bazalku do ozdobeného kelímku barevným papírem. Dalším výstupem byla tvorba leporella o bylinkách, které teď může každý z nás doma, když objeví novou bylinku, rozšiřovat. Moc nás také bavila tvorba zápichu do bazalky, kterou věnujeme našim maminkám na Den matek :-)  Projektový den jsme si společně BÁJEČNĚ užili a jsme rádi, že jsme se zábavnou a praktickou formou mohli dovědět mnoho zajímavého a užitečného o bylinkách kolem nás. Fotky jsou ve fotogalerii.