Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Výukové soustředění 6. třídy

Výukové soustředění 6. třídy

Na konci května žáci 6. třídy strávili společně tři dny na výukovém soustředění v Cakově. Již dlouho dopředu byli všichni žáci hodně natěšení, nutno dodat, že v tuto dobu i já J

Během tří dnů žáci vystřídali nespočet činností - hráli hry uvnitř i venku, hledali zašifrovaný recept, který si pak připravili, aby jedno ráno nemuseli být o hladu (což neznamená, že ostatní rána byli o hladu). Chodili jsme na vycházky do blízkého i vzdálenějšího okolí (přehrada Vilémov, zámek Náměšť na Hané, studánka Svatá voda) a samozřejmě se také učili, vždyť to bylo výukové soustředění J Střídali jsme předměty zeměpis, dějepis a češtinu. Žáci se mj. naučili, co je to pohádka, jaké má znaky a také se pokusili společně pohádku vymyslet. Na jedné vycházce si děti vyzkoušely práci s anemometrem. Že nevíte, co to je? Žáci 6. třídy už ano, je to přístroj na měření rychlosti větru. Někteří si osvojili nové dovednosti, jako bylo povlékání postele či umývání nádobí.

Celé tři dny byly pohodové a užité, jak v tu chvíli nejvíce šlo. Proto velké poděkování patří paní učitelce Hýblové a dvěma žákyním 9. třídy, které nám dělaly milou společnost. Za to jim moc děkujeme! Z postřehů žáků, které si může přečíst pod textem, je patrné, že se těší na další podobnou akci. Musím přiznat, že i já, takže to, co jste si mohli domýšlet z konce prvního odstavce není pravda J

Mgr. Tomáš Milar, třídní učitel

Nejlepší byly večery, kdy jsme měli večerní programy, mezi mé favority patří večerní hra: ,, Matka Sardel“.

doufáme že budou i nějaké takové podobné výlety JJJJ protože tenhle byl super

SOUSTŘEDĚNÍ BYLO MOC FAJN, A DOUFÁM ŽE DALŠÍ ROK POJEDEME ZNOVU.

Jen tak mimochodem, bylo tam opravdu vynikající jídlo.

A můj celkový názor na toto výukové soustředění? Bylo to super a klidně bych si to i zopakovala.

Když jsme se šli s paní učitelkou projít po vesnici, paní učitelka nám chtěla ukázat lamu. Lama byla strašně srandovní a za ní byla ohrada s krávami a prasaty. Jedno z nich si otevřelo vrata a chtělo se vydat za námi. Všichni byli úplně vylekaní, ale pán, který přesypával seno, řekl, že se prase zase vrátíJ

Když jsme byli na cestě domů, nikomu se nechtělo, každý by tam rád ještě zůstal

Hráli jsme tam různé hry a potom jsme se vydali lesem zpátky do Cakova a „omylem“ jsme se ztratili a museli se vracet kousek zpátky a jít jinou cestou.

Podle mne to byl jeden z nejlepších  táborů,  na kterém jsem kdy byl. Můj nejlepší zážitek byl, když jsme hráli hru jménem: Matka Sardel.