Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Chemické soutěže

Chemické soutěže

Chemík 2018 – finále

chemik_1_finale.jpgPrvní březnový den se na Švehlově střední škole polytechnické v Prostějově konalo finále již 3. ročníku internetové soutěže „Chemík“. Mezi osm nejlepších se probojovala i naše žákyně deváté třídy Romana Kluková a v závěrečném kole změřila síly s ostatními finalisty 8. a 9. ročníků základních škol z Prostějovska a Olomoucka. Finále se skládalo z poznávání laboratorního vybavení, chemického testu a praktického cvičení (titrace). Ve vědomostním     i dovednostním souboji si Romana vedla na výbornou a umístila se na skvělém 2. místě. Za vynaložené úsilí obdržela nejen tričko a diplom, ale i věcnou odměnu – externí harddisk 500 GB.

K dosaženému výsledku srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.chemik_3_finale.jpg

Chemická olympiáda

Kristýna Ondrouchová a Romana Kluková, žákyně 9. ročníku, se v pátek 2. března zúčastnily okresního kola chemické olympiády v kategorii D, které se konalo na Reálném gymnáziu v Prostějově. V silné konkurenci studentů gymnázií a žáků jediné základní školy obsadily 9.    a 14. místo.

Gratulujeme.

Mgr. Kamila Hlaviznová