Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Polární výprava vyrazila za kulturou

Polární výprava vyrazila za kulturou

Mrazivého středečního večera 28. února 2018 se vybraní žáci 8. a 9. ročníku v rámci školního projektu Divadlo za školou zúčastnili dalšího divadelního představení. Tentokrát jsme na přání samotných žáků navštívili balet. Volba padla na zpracování klasického Shakespearova dramatu Othello z programu Moravského divadla Olomouc. Přestože počasí bylo opravdu mrazivé, žáci pojali tuto společenskou akci velmi zodpovědně a jejich dress code tomu odpovídal.

V nejbližších týdnech se obě třídy mohou těšit také na činoherní komedie Jak je důležité míti Filipa (22. 3. 2018, 9. ročník) a Hoří, má panenko (8. 4. 2018, 8. ročník).

Mgr. Simona Hýblová

Z reakcí žáků:

Po celou dobu představení hrála skvělá hudba a překvapilo mě, jak dobře účinkující vyjádřili své emoce pomocí tance. Jen příběh v některých pasážích příliš nešlo rozeznat. (Kristýna Ondrouchová)

Divadlo bylo celkem dobré, užila jsem si to. Jediné, co mi vadilo, byla zima, ale to nejde ovlivnit. J (Hana Benešová)

Bylo složité pro mě pochopit děj, ale díky hudbě šly hezky pochopit pocity herců. (Zuzana Trunečková)

Mile mě to překvapilo. Jen bych se měl asi paní přede mnou omluvit za to kopání do bot. (Aleš Kořínek)

Jsem ráda, že jsme šli právě na balet a poznala jsem něco nového. Mně se to líbilo a jela bych znovu. (Veronika Kopecká)

Líbila se mi její postava a jeho nohy! (Pavlína Sokelová)

divadlo.jpg      Othello.jpg