Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Jarní divadla za školou

Jarní divadla za školou

Žáci 8. a 9. ročníku si užívali první jarní večery v prostějovském divadle.

Deváťáci zhlédli 22. 3. 2018 klasickou komedii Jak je důležité míti Filipa (Oscar Wilde) v podání Městského divadla Mladá Boleslav, v hlavní roli s Matoušem Rumlem. Toto představení žáci zvolili sami, protože mají stále v živé paměti Rumlův excelentní výkon z loňské návštěvy dramatu Chaplin. A herec je nezklamal ani v roce letošním.

Žáci 8. ročníku se 8. 4. 2018 vydali na divadelní zpracování Formanova filmu Hoří, má panenko, kterého se zhostilo Východočeské divadlo Pardubice. Hercům se podařilo pomocí velkého množství postav na jevišti živě vykreslit obraz vesnického plesu a zaujmout i tak náročné diváky, jakými jsou ti teprve dospívající.

Vzhledem k všeobecné oblibě večerních představení budou moci žáci navštívit se školou divadlo ještě jednou, a to v květnu. O výběru konkrétního představení v současné době intenzivně jednáme.

Mgr. Simona Hýblová

Jak je důležité míti Filipa, Pv, 22.3.2018.jpgHoří, má panenko, Pv, 8.4.2018.jpg