Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Přírodovědné soutěže

Přírodovědné soutěže

V prvním květnovém týdnu proběhlo vyhodnocení celostátní kuchařské soutěže „Finále Zdravé 5“, do které se zapojily dva dívčí týmy – „Čokoládky“ ve složení Pavlína Sokelová, Nela Březinová a Tereza Melková a „Cupcakoví mistři“ ve složení Tereza Javoříková, Vendula Hanzelková a Veronika Lošťáková. Soutěžní disciplínou byla příprava zdravé svačiny na téma: „Vaření s láskou a radost z jídla“.  Soutěžící měly za úkol navrhnout svačinu lákavého vzhledu, recept musel odpovídat zásadám zdravé výživy a rovněž musely navrhnout, komu připravené pohoštění darují. Přestože se týmy do celostátního finále v Praze neprobojovaly, udělala jejich svačina radost všem obdarovaným.

3. května proběhlo okresní kolo Floristické soutěže, kterou pořádalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Prostějov. Naši školu zde reprezentovaly žákyně devátého ročníku. Pavla Pospíšilová získala krásné 2. místo, Romana Kluková a Zuzana Trunečková obsadily 4. příčku.

Dne 4. května se děti naší školy zúčastnily v biokoridoru Hloučela místního kola celostátní přírodovědné soutěže Zlatý list. V kategorii mladších žáků (4. – 6. ročník školní docházky) se družstvo ve složení Marián Baňas, František Vysloužil, Lukáš Procházka, Klára Procházková, Petr Provaz a Helena Vlková umístilo na pěkném 8. místě. V kategorii starších žáků (7. – 9. ročník školní docházky) skončilo družstvo ve složení Tereza Javoříková, Věra Mádrová, Aneta Procházková, Veronika Lošťáková, Dan Pajchl a Tereza Kořínková na místě dvanáctém.

10. května se na Švehlově střední škole polytechnické konalo okresní kolo soutěže „Mladý zahrádkář“, kterou organizovalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Prostějov. Všem soutěžícím se v zahrádkářském klání velmi dařilo. V kategorii mladších žáků (4. – 6. třída) obdržel pohár Marián Baňas za úžasné 2. místo; 4. místo obsadila Klára Procházková; Lukáš Procházka, Karolína Pokorná a Helena Vlková se umístili na místě jedenáctém. V kategorii starších žáků (7. – 9. třída) získaly 5. místo Pavla Pospíšilová, 10. místo Kristýna Ondrouchová a na 11. příčce skončily Romana Kluková, Tereza Javoříková a Aneta Procházková.

Všem soutěžícím srdečně blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.