Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Věda ve filmu – Jurský park

Věda ve filmu – Jurský park

V pondělí 5.11 proběhl na naší škole vědecký přírodovědný workshop s názvem  "Věda ve filmu – Jurský park". Žáky osmého ročníku navštívil odborník z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, aby je blíže seznámil s pravěkými živočichy - dinosaury. Program se skládal ze dvou částí. V první části žáci zhlédli film Jurský park a druhou část vyplnilo praktické cvičení. Spolu s lektorem rozebrali žáci film do detailu - nesrovnalosti ve vědeckém výkladu, realita a fikce apod. Prohlédli si fosílie v jantaru, seznámili se se základy genetiky a DNA a pronikli do tajů studia pravěkých rostlin. Součástí programu byly pracovní listy, aby si žáci ověřili své dosavadní znalosti a procvičili nově získané. Přednáška všechny velmi nadchla a zaujala. Do budoucna se budeme těšit na další spolupráci s Přírodovědeckou fakultou pražské univerzity.