Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > První setkání s kabaretem

První setkání s kabaretem

Žáci 8. a 9. ročníku se začátkem listopadu poprvé setkali s kabaretem. Měli možnost shlédnout skupinu ostravských umělců, kteří se jim předvedli s představením Kabaret Nohavica aneb Korálky navlečené na šňůrce. Jednotlivé písničky Jaromíra Nohavici opravdu navlékali za sebe jako korálky ve veselém a divokém kabaretu.

Protože ale první setkání s touto formou skončilo u některých dětí spíše šokem než nadšením, snažili jsme se v průběhu celého listopadu tento šok překonat na jedné straně řízeným rozhovorem a společnými besedami, na straně druhé drobnými úkoly či akcemi, které měly celou formu žákům přiblížit. Přestože se žáci stále tváří, že by si raději vybrali klasickou divadelní hru, já doufám, že se prvotní zděšení z této specifické formy podařilo poněkud zmírnit, protože herci podávali výkon až zběsilý.

Mgr. Simona Hýblová