Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dějepisná olympiáda

Dějepisná olympiáda

I v tomto školním roce se nejstarší žáci naší školy zapojili do celostátně organizované soutěže Dějepisné olympiády. Školního kola se zúčastnilo 17 žáků. Na první příčce se umístila žákyně 9. třídy Adéla Navrátilová. Tato žákyně naši školu ve středu 16. 1. 2019 reprezentovala v okresním kole. V tvrdé konkurenci studentů víceletých gymnázií a ostatních žáků základních škol obsadila Adéla 36. místo v okrese Prostějov.

Letošní ročník olympiády byl zaměřen na cestování, nesl pojmenování: „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“

Výsledky školního kola:

Pořadí Jméno Třída Počet bodů
1. Adéla Navrátilová 9. tř 41
2. Daniel Pajchl 8. tř 40
3. Michal Procházka 8. tř 39,5
4 Věra Mádrová 8. tř 37,5
5. Martin Zatloukal 8. tř 37
6. Vendula Hanzelková 8. tř 36

DĚKUJEME ZA REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY. :)

Mgr. Tomáš Milar

ces.JPG