Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > EXKURZE DO TOVAČOVA

EXKURZE DO TOVAČOVA

V rámci přípravy na budoucí povolání navštívili ve středu 27. února chlapci naší  8. a 9. třídy Střední školu řezbářskou v Tovačově. Součástí exkurze byla prohlídka ateliéru, ve kterém se nachází výstava maturitních prácí studentů tovačovské střední školy. Po prohlídce se žáci přesunuli do školních dílen, kde si pod dozorem mistrů odborného výcviku, kteří jim připravili potřebný materiál a do rukou svěřili pracovní náčiní, na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké je to být truhlářem. Během dopoledne se chlapci řádně zapotili, ale odměnou za to jim byla dobře odvedená práce – vlastnoručně vyrobený podnos. Ti šikovnější zvládli dlátem vydlabat i mnohem náročnější výrobek - misku. Kromě povedených výrobků si kluci z Tovačova přivezli i pochvalu od zdejších mistrů řezbářů, protože byli nejen velmi zruční a disciplinovaní, ale při práci také velmi pečliví a rozvážní.