Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Noc s Harrym Potterem

Noc s Harrym Potterem

V pátek 5. dubna se Základní škola v Určicích proměnila ve školu čar a kouzel.

Studenti, kteří byli vybrání ke studiu, dorazili bradavickým expresem v 18:00. Nejprve je moudrý klobouk rozřadil do čtyř kolejí - Nebelvíru, Mrzimoru, Havraspáru a Zmijozelu. Školní rok v Bradavicích započal famfrpálovým turnajem. Profesor létání je naučil, jak se udržet na koštěti, vysvětlil jim pravidla a hra mohla začít. Po famfrpálu se už studenti dali do práce. Ve škole je čekala spousta předmětů, které museli splnit a prokázat tak své kouzelnické vědomosti a dovednosti. Vše pak završili přípravou lektvaru Felix felicis. Úspěšní studenti si kouzla vyzkoušeli i v praxi. Naučili se otevírat zamčené dveře, zahnat bubáka nebo odzbrojit útočníka.

Domácí skřítkové nám na závěr školního roku připravili hostinu, kde hlavní chod představovala pizza. Třešničkou na dortu byla projekce filmu Harry Potter a kámen mudrců.

bradavická profesorka Mgr. Petra Kadlecová

web.jpg20190405_204303.jpg