Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projektový den Normalizace

Projektový den Normalizace

Jedním z aktuálních trendů ve výuce dějepisu jsou moderní dějiny našeho státu a tzv. každodenost. Jakékoli dějiny mají přesah i do ostatních sfér lidského života a tím lze vhodně spojit látku dějepisu s jiným předmětem. Pro tento případ jsme zvolili propojení s literaturou a připravili jsme pro žáky 8. a 9. třídy projektový den na téma normalizace. Žáci řešili úkoly, které jim přibližovaly osudy konkrétních lidí v době normalizace, seznamovaly je s realitou školního prostředí doby a s dobovou nabídkou hudební a literární produkce.

Někteří žáci dotvořili atmosféru projektového dne dobovým oblečením a doplňky. Za jejich aktivitu jim DĚKUJEME. Fotky můžete nalézt na tomto odkazu.

Simona Hýblová a Tomáš Milar

a.jpg