Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Abeceda peněz

Abeceda peněz

Datum konání:
24.4.2019

Ve středu 24. 4. 2019 děti z páté třídy úspěšně zakončily dlouhodobý projekt Abeceda peněz, kterého se ve spolupráci s Českou spořitelnou účastnily. Nutno přiznat, že zejména výroba naší domácí "CIbulády" byla dost náročná. Většina z nás se u loupání a krájení cibule pořádně zapotila a slzy tekly proudem, ale povedlo se a oloupanou a nakrájenou cibuli jsme mohli odnést do kuchyně, protože s jejím tepelným zpracováním nám pomáhaly naše paní kuchařky, kterým za to moc děkujeme.

Na jarmarku jsme kromě cibulové marmelády prodávali ještě bylinkovou sůl a párky v rohlíku. Po všech výrobcích se k naší obrovské radosti jenom zaprášilo a vydělali jsme celkem 9612,- Kč. Vydělané peníze si hodláme užít v květnu v Praze. Na výlet už se moc těšíme.