Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ URČICE

VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ URČICE

V pátek 4. října 2019 proběhly na ZŠ Určice VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU.

Nejprve však každá třída od 5. – 9. nominovala maximálně 4 zástupce, kteří v předvolební kampani usilovali o přízeň voličů. Kandidáti pak dětem poskytovali rozhovory, fotili se a vytvářeli si medailonky na nástěnku. U ní pak žáci diskutovali a získávali informace o akci. Volební komise byla složena z vybraných žáků 8. a 9. třídy.

Vše bylo pečlivě připraveno, a tak v pátek 4.10. mohly volby vypuknout. V průběhu 5. vyučovací hodiny komise obcházela třídy s volebními lístky, na kterých voliči mohli zakroužkovat vždy maximálně 2 kandidáty z 5., 6., 7., 8. a 9. třídy. Poté každý svůj volební lístek vhodil do volební urny.

6. hodinu měla komise nelehký úkol, musela rozklíčit všech 116 volebních lístků. Mnozí z nich to dělali poprvé. Vše zapisovali do volebního protokolu, tak jak to bývá u opravdových voleb. Na vše dohlížela p. uč. Literová (předsedkyně komise) a p. uč. Milar (místopředseda). Vše proběhlo bez problémů a ve 13:30 hod. byly výsledky s podpisem všech členů na světě:

9. třída – Stančev Andrej, Procházková Aneta

8. třída – Láhner Alex, Vaverka David

7. třída – Vlk Michael, Kořínková Lucie

6. třída – Melka Filip, Vaverková Michaela

5. třída – Dostálová Anna, Křížková Štěpánka

Vítězové voleb se stávají právoplatnými členy ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ URČICE. Jejich úkolem teď bude podílet se aktivně na dění naší školy a zajistit dobrou spolupráci mezi třídami a vedením ZŠ.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci voleb – třídním učitelům, kandidátům, volební komisi, voličům, p. asistence Mlčochové a p. sekretářce Javoříkové za zpracování fotek kandidátů, p. uč. Milarovi za předání podkladů a cenných rad o volbách. Díky patří také vedení školy, které umožňuje žákům asertivně diskutovat a dává prostor realizovat na škole takové projekty.

Lenka Literová

(vedoucí ŠKOLNÍHO PARLAMENTU)