Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Pátrám, pátráš, pátráme

Pátrám, pátráš, pátráme

Ve středu 23. října se žáci 7. a 8. ročníku zúčastnili projektového dne s názvem: "Pátrám, pátráš, pátráme". Ve školní zahradě na ně čekala čtyři stanoviště s přírodovědnou tématikou. Na prvním stanovišti žáci určovali názvy rostlin v okolí školy a s pomocí tabletů, notebooků či knih vyplňovali pracovní listy. Poté otestovali svůj mozek v soutěži, zjišťovali hustotu nerostů a porovnávali získané hodnoty s tabulkovými. Někteří zvládli poskládat matematický příklad z přírodnin a správně ho i vypočítat. Jak dobře se orientuji v bylinkách? Vím, jaké má vlastnosti a k čemu se využívá? Kolik hlíny se vleze do záhonku a kolik sazenic do něj můžu zasadit? Matematické dovednosti se výborně uplatnili na třetím stanovišti. Využili metry a pustili se do úkolů. Životní prostředí je pro člověka nezbytné a je potřeba ho chránit a pečovat o něj. S využitím jednoduchých chemických pokusů ověřili negativní vliv oxidu siřičitého na rostliny, zkoumali, co může způsobit přítomnost jaru a jiných čistících přípravků ve vodě, odbarvovali Coca-colu a získávali tři přírodní barviva z rostlin. Za splnění jednotlivých úkolů získávali nejšikovnější skupiny měšce s borovicovými šiškami, proto museli žáci navzájem spolupracovat a zvolit správnou taktiku. Příjemným završením celého projektového dne bylo zhlédnutí krátkých videí jednotlivých skupin, která zachycovala tvorbu žáků a jejich pocity z projektu. Některá se jim opravdu povedla a od srdce jsme se zasmáli. I díky dobrému počasí se projektový den náramně vydařil.