Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Kniha je můj kamarád

Kniha je můj kamarád

Datum konání:
7.11.2019

Předpověď počasí hlásila sychravé podzimní dny, tak se děti ve 4. B rozhodly, že bude nejlepší zalézt pod deku s knihou a hrníčkem teplého čaje.

Ve čtvrtek 7. listopadu jsme si místo obvyklých pomůcek přinesli do školy jen svoji oblíbenou knížku a hrníček na čaj. Během prvních dvou hodin jsme se dozvěděli něco o Astrid Lindgrenové, Miloše Macourkovi, Joanne Rowlingové a Ivě Procházkové. Hledání informací, vyplnění pracovního listu i příprava ústního referátu nás značně vyčerpala, takže odpočinek pod dekou po velké přestávce přišel víc než vhod. Paní učitelka nám četla ukázku z knihy Ivy Procházkové Středa nám chutná, nikdo z nás tento příběh neznal a moc se nám líbil. Poslední vyučovací hodinu jsme si vyzkoušeli, co je to dílna čtení. V naší čtenářské čajovně se nám moc hezky četlo, takže to vypadá, že čtení by mohla být i docela příjemná zábava.