Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > PĚVECKÁ SOUTĚŽ LYRA 2019

PĚVECKÁ SOUTĚŽ LYRA 2019

Dne 9. listopadu 2019 odstartoval 21. ročník celostátní pěvecké soutěže LYRA. Letos se akce konala v Rybníkách u Moravského Krumlova. Sjelo se sem na 70 zpěváků z různých koutů republiky, kteří reprezentovali svoji základní nebo střední školu. Do poroty vždy zasednou operní pěvkyně a známí muzikanti z populární branže – mezi nimi i Marek Ztracený, Michal Hrůza, Sebastian, Mirai, zvukař od Lenny, moderátor z rádia KISS a další celebrity. Vítězové pak za odměnu natáčí CD, klipy a zpívají s kapelou na výchovných koncertech pro školy.

ZŠ Určice se soutěže účastnila poprvé. Vyslala sólistku pěveckého sboru Jablůňka – Aničku Dostálovou. Ta se pečlivě připravovala a s písní „Voda živá“ pak předvedla velmi dobrý výkon. I když při vyhlašování výsledků naše určická zpěvačka nestála na stupních vítězů, odnesla si s pokorou spoustu nových zážitků, ale především nové zkušenosti, inspiraci a chuť do pěvecké práce, která ji i nadále čeká.

Blahopřejeme, Aničko a děkujeme za výbornou reprezentaci školy! Ať se Ti daří:).

Lenka Literová a pěvecký sbor Jablůňka

lyra.jpglyra2.jpg