Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 9. třída na exkurzi v Praze

9. třída na exkurzi v Praze

V pondělí 25. listopadu jsme se s žáky 9. ročníku vydali za kulturou a geologií do Prahy. Jako první na programu nás čekala exkurze do Geoparku Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Lektor z univerzity nám přiblížil geologické podmínky České Republiky, vysvětlil, jaké typy hornin existují a jak se v průběhu zhruba 600 miliónů let vytvářelo území Českého masivu. Návštěvu parků jsme završili prohlídkou jednotlivých exponátů hornin. Opustili jsme geologii a přesunuli se blíže do centra Prahy za účelem obdivovat nejen budovu Národního divadla, ale také jeho historický vývoj. Budova Národního divadla z roku 1883 je považována za první divadelní scénu České republiky. Celá divadelní instituce zahrnuje čtyři budovy. V rámci prohlídky jsme s průvodcem navštívili jednotlivá podlaží, základní kameny v podzemí, hlediště, balkony i terasu, na které nemohla chybět společná fotka. Myslím si, že Národní divadlo mnohé učarovalo svou velkolepostí a nesmírným smyslem pro zpracování detailů interiéru. Češi mají být nač hrdí. Pak už jen zbývalo zakoupit drobné suvenýry na památku a vánoční dárky.

Mgr. Vendula Havlenová

vylet do prahy1.jpgvýlet do prahyweb9.jpg