Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Předvánoční dny na 1. stupni

Předvánoční dny na 1. stupni

Poslední dny před vánočními prázdninami trávily děti se svými třídními učiteli. Hrály hry, povídaly si o tradicích, které ve svých rodinách dodržují, psaly vánoční recepty, zpívaly koledy.

Pro prvňáčky a druháčky si ve středu paní učitelky připravily tvořivé dílničky, druháci pak ve čtvrtek mazali a zdobili jednohubky, po kterých se jen zaprášilo.

Ve 3.B, stejně jako loni, zavoněly vanilkové rohlíčky, které děti společně s paní učitelkou připravily.

Paní učitelka ze 4. A zažila ,,Kouzlo Vánoc“, když ve středu při příchodu do třídy objevila nastrojený stromeček, který pro ni její žáci nachystali.

Páťáci si užili tradiční předvánoční vycházku spojenou s opékáním špekáčků.

Ve čtvrtek připravili deváťáci v tělocvičně program pro žáky z první, druhé a třetí třídy. Děti na stanovištích plnily vánoční úkoly a na závěr si všichni společně zatančili.

V pátek ráno proběhlo ve vestibulu školy vystoupení sboru Jablůňka u vánočního stromečku, dále křest školního časopisu a vyhodnocení soutěže na téma ,,Zima“. Páteční den zakončili žáci prvního stupně návštěvou místního kostela. Tam jsme si za doprovodu varhan zazpívali několik koled.

Vánoční fotogalerie zde

Mgr. Kamila Haluzová