Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > #MateHoleRuce?

#MateHoleRuce?

MateHoleRuce? je divadelní konference, v které tři umělci šumperského divadla seznamují diváky s vybranými aspekty Sametové revoluce, umožňují žákům jiný náhled na toto téma, než je tradiční v hodině dějepisu či občanské výchovy. Inscenace nutí mladou generaci mj. také přemýšlet o tom, zda mají být zcela apolitičtí nebo zda je důležité zajímat se o dění, které nás obklopuje v místě našeho bydliště, kraje či v naší republice. Velmi efektivním způsobem ukazuje mladé generaci nutnost zajímat se o věci kolem sebe a nebýt lhostejný k veřejnému dění. Ukazuje, jak je důležité chránit svobodu a to, že svoboda není samozřejmostí.

Divadelní konferenci, která se konala na ZŠ v Plumlově, zažili v pátek 17. 1. 2020 žáci 9. ročníku. Posláním akce bylo rozpoutat u žáků diskuzi a zájem o určitá témata. Dle zpáteční cesty soudím, že se to povedlo :) Při čekání na autobus zpět, jsme si ještě stihli prohlédnout plumlovský zámek v mlhavém oparu :)

Mgr. Tomáš Milar

mhr.jpg