Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > UČENÍ ZÁBAVNĚ

UČENÍ ZÁBAVNĚ

Existuje mnoho metod, které kladou důraz na aktivní, samostatnou a tvořivou činnost žáků, podněcují jejich zvídavost a způsob učení. Proto se i v přírodovědných předmětech, které často patří mezi neoblíbené, snažíme žákům učivo přiblížit také jinou formou než jen prostřednictvím učebnice a výkladu. V rámci učiva o ptácích v 7. ročníku jsme dokreslovali a vybarvovali nejznámější ptačí zástupce, lepili ptačí budky a pomocí notebooků hledali zajímavosti o jejich životě. V šestém ročníku nám k tématu žahavci a ploštěnci výborně posloužila plastelína – při tvorbě modelů jednotlivých zástupců skupin jsme rozvíjeli naši představivost, vymodelovali jsme nezmara, tasemnici, dokonce se nám podařilo ztvárnit symbiózu klauna očkatého a sasanky. V přírodovědě jsme na stanovištích bádali o tom, co rostlina potřebuje k životu, jak vede vodu ve svém těle, jak se liší dřeviny a byliny, co jsou letokruhy. A protože se venku začíná pomalu oteplovat, zařazujeme do hodin opět učení venku – s páťáky jsme si povídali v naší zahradě o houbách a jejich stavbě těla.

ven7.jpg