Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Návrat žáků 1. a 2. třídy do školy

Návrat žáků 1. a 2. třídy do školy

Vážení rodiče,

máme velkou radost, že Vám můžeme sdělit, že od středy 18. listopadu je povolena prezenční účast žáků 1. a 2. tříd ve škole.

Určitě Vás zajímá, jakým způsobem budeme realizovat výuku :-).

• Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  • Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání, rozvrh bude upraven (místo tělesné a hudební výchovy bude navýšen počet hodin matematiky a českého jazyka).
  • Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.
  • Doporučuje se během dne zařadit pobyt žáků na čerstvém vzduchu podle možností školy – DOPORUČUJEME – přizpůsobit oblečení, každý den se půjdou děti na chvilku nadýchat na čerstvý vzduch.
  • Z epidemiologického pohledu je zásadní zejména pravidelné větrání vnitřních prostor – v délce alespoň 5 minut během přestávek a zároveň jednou uprostřed každé vyučovací hodiny ( ve třídách bude pravděpodobně chladněji, doporučujeme vrstvené odívání).
  •  Za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny – ZATÍM JSME SCHOPNI DODRŽET PODMÍNKY – provoz družiny bude nezměněn.
  • Při provozu školního stravování je nezbytné dodržet rozestupy 1,5 metru mezi jednotlivými stoly a maximální počet osob u jednoho stolu je omezen na 4 osoby. Jelikož se navrací pouze 1. a 2. třída, tak do jídelny budeme vstupovat po jednotlivých třídách.
  • Všichni žáci 1. a 2. třídy, kteří se stravují v naší jídelně, mají automaticky od středy přihlášený oběd.
  • Pokud se budou měnit podmínky vzdělávání, ihned Vás budeme informovat.

Už se těšíme na účast Vašich dětí ve výuce.

Pedagogové školy