Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zeměpisná olympiáda - krajské kolo

Zeměpisná olympiáda - krajské kolo

Česká geografická společnost

V polovině března se v Olomouckém kraji konalo krajské kolo soutěže Zeměpisná olympiáda. Naši školu zde reprezentovali dva žáci, kteří skvěle uspěli již
v okresním kole. Reprezentanty byli: Jakub Vysloužil (6.A, kat. A) a František Vysloužil (9. třída, kat. C).

Jejich úkolem bylo zvládnout tři soutěžní okruhy v on-line prostředí Masarykovy univerzity Brno. Soutěž se skládala z těchto okruhů:

1. test geografických znalostí
  2. práce s mapou
  3. praktický úkol se statistickým souborem dat

Oba dva naši zástupci se umístili na krásném 6. místě ve svých kategoriích v krajském žebříčku. Na poli zeměpisu je to pro naši školu velký úspěch.

Gratuluji k úspěchu v soutěži a děkuji žákům za reprezentaci školy a za jejich nasazení, které museli při řešení všech postupových kol, vynaložit.

Věřím, že schopnost správně analyzovat zeměpisné informace, vám bude dobře sloužit i životě mimo školu a zeměpis.

Výsledky kategorie A

Výsledky kategorie C