Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Určičtí sedmáci vzhůru na Praděd!

Určičtí sedmáci vzhůru na Praděd!

V září letošního roku žáci 7. B vyrazili na 2-denní „adapťák“. A kam? No přece za krásami naší vlasti. Do nádherných Jeseníků!

Po cestě vlakem a autobusem jsme se ubytovali v útulném penzionu U Hradilů ve Vrbně pod Pradědem. Nebo spíš u Kosíků…, což jsou shodou náhod bývalí Určáci. :-) Neuvěřitelné, že?

Děti byly nadšené nejen z luxusních pokojů s výhledem na hory, z chutného jídla a venkovního herního areálu, ale hlavně z připojení na WIFI a z televize. Klasika! Snažily jsme se je tedy s paní asistentkou vytrhnout z reality běžného života a už mazaly na Praděd. Nezapomněli jsme ani na lázeňské město Karlova Studánka s kouzelným vodopádem a vzpomínkou na film S tebou mě baví svět.

Večer následoval táborák s kytarou a stezka odvahy s překvapením. Po probdělé noci čekala sedmáky rozcvička na čerstvém vzduchu a po snídani Recyklovaná šipkovaná. Nechybělo ani hledání pokladu u lesa.

Po pečeném kuřátku a svíčkové se loučíme s Kosíkovými a míříme směr exkurze - vrbenské sklárny TOMI. Jejich sklářské výrobky byly použity i ve filmu Pán prstenů. A pak už pá pá, sedáme na „vrbenskou střelu“ a pádíme za maminkou a tatínkem. :-)

„Bolo to naozaj supiš!“

„Děcka byly skvělýýý!“

Máme na co vzpomínat. Kromě toho, že jsme úspěšně zdolali nejvyšší horu Jeseníků a zopakovali si zeměpis a přírodopis, kluci a holky si zasportovali        na čerstvém vzduchu, zazpívali, zahráli a zatancovali u táboráku. Nechyběla ani trocha učení formou hry o Recyklaci odpadu, zásady stravování, z ČJ psaní pohlednic nemocným spolužákům, orientace při cestování vlakem a autobusem… Ale hlavně stmelování kolektivu a budování kamarádských vztahů mezi dětmi, což je po covidu asi to nejdůležitější.

Ještě jednou díky skvělé partě 7. B!

Lenka Literová, tř. uč.

1. Nádraží s p. Kosíkovou.jpg2.a  Před penzionem.jpg