Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 14 Bobříků informatiky pro naši školu

14 Bobříků informatiky pro naši školu

Během uplynulých listopadových dnů se žáci 5. až 9. ročníku zapojili do celostátní soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž upozorňuje na to, že informatika není totéž co ovládání počítače. Žáci pracují na velmi obtížných otázkách, které rozvíjí informatické myšlení, postupy v algoritmizaci, porozumění textu, řešení problémů a digitální gramotnost.

Maximální bodový zisk byl 192 bodů, úspěšný řešitel musel získat minimálně 120 bodů. V letošním kole soutěže uspělo 14 žáků naší školy a stali se úspěšnými řešiteli soutěže. Několik dalších žáků velmi těsně atakovalo tuto hranici.

Absolutní vítězkou na naší škole se stala Zdena Dedková z 9. třídy.

Gratulujeme všem, kterým se v této soutěži dařilo a právem se pyšní titulem úspěšný řešitel. Gratulujeme také všem, kteří pokořili sami sebe a posunuli se v dovednosti řešit tyto náročné soutěžní úkoly. Děkujeme všem žákům, kteří si soutěž vyzkoušeli. :)

Mgr. Tomáš Milar

Výsledky soutěže Bobřík informatiky 2021, úspěšní řešitelé

KATEGORIE JMÉNO ŽÁKA TŘÍDA BODY
MINI Ondřej Koutný 5.B 136b.
  Adéla Vystavělová 5.B 125b.

BENJAMIN David Brablík 6.B 140b.
  Vojtěch Rozehnal 6.B 140b.
  Jakub Vysloužil 7.A 126b.
  Martin Študent 6.A 124b.
  Markéta Študentová 6.A 120b.

KADET Zdena Dedková 9. třída 172b.
  Štěpán Petyrek 9. třída 142b.
  Michal Schuster 8. třída 141b.
  Matyáš Rosenberg 9. třída 140b.
  Markéta Melková 9. třída 131b.
  Martina Pospíšilová 9. třída 124b.

plakat2021zs-thumbnail.png