Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Turnaj v házené chlapců - 8. - 9.třída

Turnaj v házené chlapců - 8. - 9.třída

Datum konání:
28.3.2022

Dne 28.3. jsme s úderníky z 8. a 9. třídy vyrazili na turnaj v házené. Úderníky proto, protože tito kluci se ničeho nebojí a mají opravdu pořádnou ránu míčem. Pocit nepřekonatelnosti nás bohužel opustil ihned po příjezdu do Kostelce na Hané, kde se turnaj pořádal. Hřiště standardizovaných rozměrů, lepivé tvrdé míče a házenkářské pohyby protivníků, nás rozhodně nemohly nechat klidnými. S bojovností ussurijských tygrů jsme nastoupili do tří utkání. Většina ovšem dříve skončila, než začala. Protivníci měli minimálně třetinu týmu tvořenou z dorosteneckých házenkářů. Prohráli jsme tedy vše, co se dalo. Nicméně bojovnost a odhodlání, které žáci prokázali bylo obdivuhodné. Každý protivníkův útok jsme odráželi zákroky na hranici, nebo až za hranicí pravidel. Bijci z Určic se nám neříkalo jen tak. Házená je krásný kontaktní sport a jsem rád, že jeho krásu žáci mohli naplno ochutnat. Myslím, že krásné 6.místo potrhuje radost z dobře odvedené práce, a z toho, že jsme se přiučili zase něco nového.

Nové hřiště nám už roste! Natrénujeme a příště jim to oplatíme!