Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Pěvecký postup do CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE

Pěvecký postup do CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE

V sobotu 9. dubna 2022 se čtyři sólisté z "Pěveckého sboru Jablůňka ZŠ a MŠ Určice" zúčastnili krajského kola folklorní pěvecké soutěže                        O HANÁCKYHO KOHÓTA. Dopoledne proběhly zkoušky s cimbálovkou a odpoledne už porota hodnotila výkony všech dětských zpěváčků.                          Našim žákům se v konkurenci 40 dětí dařilo výtečně.

Daniela Pankivová - STŘÍBRNÉ PÁSMO

Veronika Pospíšilová -  STŘÍBRNÉ PÁSMO

David Brablík -  STŘÍBRNÉ PÁSMO

Ema Prokopová vyzpívala PÁSMO ZLATÉ !!!

Zaujala odborníky z oblasti folkloru svým zvonivým hláskem, souhrou s cimbálovou muzikou Záletníci a hlavně svým přirozeným srdečným projevem.

Ze zlatých pásem byli v závěru soutěže vybráni do celostátního kola pouze 2 finalisté a 1 náhradník. Obrovská radost zavládla v určické partě žáků a rodičů i tentokrát. Emička patří mezi 2 finalisty!! :-) V květnu bude zpívat své písně v hanáckém nářečí a zápolit s nejlepšími z Valašska, Slovácka, Lašska…!!! Tam to bude za doprovodu BROLNU (Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů), což je velká čest. Takový úspěch jsme opravdu nečekali! :-)

Blahopřejeme srdečně nejen Emičce, ale i Danielce, Verunce a Davidovi.

Děkujeme jim za skvělou reprezentaci ZŠ a MŠ Určice!!!

Díky také všem, kteří nám fandili a drželi palce. :-)

Mgr. Lenka Literová

1.jpg    2.jpg   3.jpg