Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > RECYKLOHRANÍ - Velká kompostová výzva

RECYKLOHRANÍ - Velká kompostová výzva

V rámci celoroční soutěže Recyklohraní čekal naši školu poslední úkol - „Velká kompostová výzva“. Úkolem bylo uvědomit si důležitost třídění bioodpadu a ujasnit si základy správného kompostování. Zapojily se opět všechny věkové kategorie: 2. st. ZŠ, 1. st. ZŠ a MŠ.

Děti nosily svůj bioodpad z domu a vytvářely vlastní kompostér. Seznámily se prakticky se školními kompostéry a umístěním popelnic na bioodpad v obci. Pouštěly si instruktážní videa z Prahy, vytvářely pracovní listy, myšlenkové mapy, plakáty, prezentace, zkoumaly půdu z kompostu pod lupou i mikroskopem, závodily a hrály hry. Na školní akci Den Země si také vyzkoušely zasázet do hlíny z kompostu brambory a kytky do květináčů.

Více najdete na fotkách a ve videu.

Nyní už čekáme na přičtení bodů a vyhlášení výsledků celostátní soutěže. Držte nám palce! :-D

Školní parlament ZŠ a MŠ Určice

12.jpg       1.jpg      23.jpg