Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dopravní soutěž

Dopravní soutěž

Datum konání:
12.5.2022

Dne 12.5.2022 jsme vyrazili s žáky 6. B reprezentovat naši školu v dopravní soutěži. Soutěž pořádá DDM Prostějov. I přes velké množství účastníků (16 týmů), byla organizace opravdu skvělá! Za každý tým soutěžili dva kluci a dvě holky. Museli zvládnout 5 stanovišť a získat co nejméně trestných bodů. Jízda zdatnosti prověřila jejich schopnost jízdy v náročných podmínkách. Test dopravních pravidel vyzkoušel jejich teoretické znalosti, které pak museli uplatnit i v provozu. Schopnost ošetřit raněného prověřil workshop první pomoci. Práci s mapou museli zvládnout pod dohledem Policie ČR. Chybičkám jsme se bohužel nevyhnuli, i přes veškerou snahu jsme skončili na 11. místě. Získané dovednosti prověřené na stanovištích výborně připraví naše žáky do běžného provozu, možná jednou zachrání i lidský život.