Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zemská folklorní soutěž v Rožnově pod Radhoštěm

Zemská folklorní soutěž v Rožnově pod Radhoštěm

Ani další víkend naši zpěváčci z pěveckého sboru Jablůňka nezaháleli. Emičku Prokopovou čekal velký den, jako finalistka krajské pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta soutěžila v ZEMSKÉ FOLKLORNÍ SOUTĚŽI ZPĚVÁČEK - DĚTI A PÍSEŇ. V sobotu 14. 5. dopoledne ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm probíhaly zvukové generálky s cimbálovou muzikou BROLN.  Odpoledne patřilo již soutěžnímu pěveckému klání. Do poroty zasedli odborníci v oblasti folkloru a primáši z cimbálovek. Ti měli za úkol z 30 zpěváčků z Moravy a Slezska vybrat 10 finalistů, kteří si v červnu poměří své hlasy v Brně s 10 sólisty z Čech. Naše Emička si vylosovala číslo 15. Měla na sobě krásný hanácký kroj ze souboru Mánes. Nejprve absolvovala rozhovor s moderátorem a poté se už nesly sálem její 2 hanácké písně: „Krásná, krásná“ a „Pásla děvečka páva“ za doprovodu cimbálovky. Zvládla to skvěle! :-)

Vítězství si vyzpívaly převážně děti ze Slovácka a Valašska, které folklorem žijí a věnují se mu od útlého věku. Jejich znělé hlasy nepotřebovaly ani mikrofony. Vše natáčela regionální televize. Ve spoustě záběrů byla i naše usměvavá Emička. Při slavnostním vyhlášení dostali všichni účinkující krásné diplomy a poskytli novinářům fotografie ve svých krojích. Byla to nádherná podívaná, atmosféru dokreslovaly dřevěné roubenky a kostelík v rožnovském skanzenu.

Děkujeme Emičce za skvělou reprezentaci naší základní školy, Určic, okresu i celé Hané.

1.JPG                      3.JPG

4.JPG       2.JPG