Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > ŠKOLNÍ PARLAMENT ZŠ A MŠ URČICE 2021/2022

ŠKOLNÍ PARLAMENT ZŠ A MŠ URČICE 2021/2022

Dovolte mi poděkovat skvělé partě Školního parlamentu ZŠ a MŠ Určice za jejich celoroční spolupráci při plánování a realizaci spousty aktivit pro naši školu, pro děti od 1. do 9. třídy:

- Volby do Školního parlamentu,

- Mezinárodní den úsměvu,

- Crazy day (soutěž mezi třídami, žáky i učiteli),

- Světový den pozdravů (ve světových jazycích),

- Vánoční ladění (písně a dárečky),

- Vánoční dárek (video na YouTube),

- Školní kalendář – fotky (tisk),

- Valentýn (balónková show),

- MDŽ (květinová přání),

- Den učitelů (video na YouTube),

- Den pracoviště a dobrých vztahů,

- Světový den bez tabáku „Naše planeta, naše zdraví“ (video na YouTube – 3. místo v celostátní soutěži),

- Stop šikaně „Svět očima dětí“ (soutěžní video),

- MDD (diskotéka a soutěžní pohádkový kvíz ve FORMS).

Kromě toho jsme se zapojili spolu s 3000 školami z naší republiky do celoroční hry RECYKLOHRANÍ. Po novém roce s námi začala spolupracovat i naše MŠ. :-)

1. „Recyklovaná šipkovaná“ – akce ve Vrbně pod Pradědem
  2. „Vodní stopa“ - prezentace a video na YouTube
  3. „Lovci a sběrači“ – sběr mobilů (celoškolní soutěž)
  4. „Závody naruby“ – tvorba nové školní hry ŠKOREDO (ŠKOláci REcyklují DObře)
  5. Sběr elektroodpadu a baterií (celoškolní akce)
  6. „Velká kompostová výzva“ – video na YouTube v rámci Dne Země
  7. Sběr tonerů

Po sečtení bodů na konci školního roku ZŠ a MŠ Určice vyhrála: 1. místo v rámci Olomouckého kraje a

8. místo v rámci ČR.

Díky za spolupráci všem dětem ze školy, rodičům, kolegům, paní učitelce Trefilové z MŠ, paní učitelce Bradové a 3. třídě, aktivní 7.B, ale především paní zástupkyni, která nám všechny akce Recyklohraní pomáhala zaštiťovat.

27. 6. Školní parlament poděkoval paní ředitelce Marcele Melkové a paní zástupkyni Kamile Hlaviznové za podporu a plánování společných akcí, ale i za letošní modernizaci tříd, vybudování nových dílen, cvičné kuchyňky, počítačové učebny, školní jídelny a nádherného sportovního areálu. :-)

ŠP měl připravené „Veselé vysvědčení“ či kytičku i pro paní ekonomku Janu Javoříkovou za spolupráci při kopírování a účtování, dále pro pana školníka Zdeňka Bohuslava za ochotu a zázemí při Recyklohraní, vedoucí MŠ – paní učitelku Jitku Hýblovou za spolupráci při společných akcích a vedoucí školní jídelny Romanu Slámovou za výborné obědy.

Žáci Školního parlamentu byli poslední den školy pozváni do ředitelny, kde z rukou vedení naší školy převzali „Poděkování“ za celoroční práci, fotky ŠP a drobné dárečky a ceny ze soutěží. Někteří z nich obdrželi i ředitelskou pochvalu za výbornou reprezentaci školy v soutěžích. :-)

Já osobně bych jen dodala, že letos byla radost se Školním parlamentem pracovat, byli aktivní, srdeční a táhli za jeden provaz. Vážím si aktivity ŠP, ale i jejich zástupců z 5. - 9. tříd, kteří v případě absence členů ihned zastoupili a ve svém volném čase se podíleli na přípravě akcí pro děti z celé naší školy. Nyní nás čekají prázdniny a v říjnu nové volby, v nichž si zvolíme nový Parlament.

Za školní rok 2021/2022 tedy velké díky předsedovi ŠP Adamu Sosíkovi a místopředsedovi ŠP Samuelu Černému z 9. tř., členům Monice Peštukové a Elišce Brablecové z 8. tř., Daniele Pankivové a Veronice Pospíšilové ze 7.A, Štěpánce Křížkové a Barboře Langové ze 7.B, Kláře Mlčochové a Pavlu Nedbalovi ze 6.A, Emě Prokopové a Vojtěchu Rozehnalovi ze 6.B, Kateřině Dostálové z 5.A a Monice Dedkové z 5.B.

Pěkné léto! :-)

Lenka Literová, vedoucí ŠP

1 IMG_7866 - kopie.JPG   2 IMG_7754 - kopie.JPG

3 IMG_7743.JPG                           4 IMG_7759.JPG