Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > BAJKOVÝ KURZ - Malá Morávka

7.9.2022
Datum ukončení:
9.9.2022

Pro nastolení tradice Bajkového kurzu, bylo zapotřebí vyrazit i s druhou šestou třídou, dnes již 7.A. Po úspěšném pilotním výjezdu, naštěstí nic nebránilo v pokračování. Vše se znovu odehrávalo v zázemí resortu Kopřivná, Malá Morávka pod Pradědem. Děti během kurzu nabyly teoretické i praktické znalosti jízdy na kole v terénu, jednoduchého servisu, znalosti komponentů a v neposlední řadě se základy první pomoci. Jesenické kopce byly také ideálním měřítkem tělesné zdatnosti našich žáků. Všichni se s každým metrem prali jako zápasník, který bojuje proti někomu nebo něčemu silnějšímu. Žádný ujetý metr nezůstal suchý a my jsme se vždy společně potkali na vrcholu kopce. Výhledy byly úžasné a z kopce to bylo za odměnu. Děti zvládly i nejjednodušší trasu bikeparku, což lze považovat za "majstrštyk". Cyklistika a všechny její podoby jsou ideálním prostředkem pro trávení volného času, a jsem rád, že dětem můžeme ukázat i dnes moderní a atraktivní formu tohotu sportu. Nezbývá nic, než se těšít na další ročníky.