Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Recyklohraní - Vzkaz (v) láhvi

Recyklohraní - Vzkaz (v) láhvi

V rámci 1. úkolu Recyklohraní "Vzkaz (v) láhvi" jsme na všech stupních naší školy uspořádali projektové dny.

Na 2. stupni ZŠ si splnění vzali za své žáci 8.B. Téma se týkalo třídění odpadů a recyklace plastů. Náplní byla beseda s poučnými instruktážními videi, vypočítávání objemu sběrné nádoby na plasty a důležitost sešlapávání PET lahví, dále pak hry s recyklačními kartami, vyhodnocení sběrové soutěže a tvorba komiksu. Úkolem bylo vytvoření vzkazu pro budoucí pokolení, jako doklad o tom, jak žijeme v roce 2022 v souvislosti s ochranou naší Země. Náš komiksový příběh „Vzkaz v láhvi“ se nechal inspirovat příběhem Robinsona Crusoa a byl vsazen do dnešní doby i s hudebními nahrávkami a natočeným vlastním zrýmovaným rapem. Vše jsme doplnili fotkami z plnění úkolu.

Snad náš vzkaz doputuje ke správným adresátům.

Budeme rádi, když Vás komiks potěší. :-)

Vzkaz (v) láhvi - Úvodní strana do videa.PNG                      Zaverecna fotka.JPG

Mgr. Lenka Literová a žáci 8.B