Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zeměpisná olympiáda - okresní kolo

Zeměpisná olympiáda - okresní kolo

Ve středu dne 22. 2. 2023 proběhlo ve Sportcentru DDM Prostějov okresní kolo soutěže ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA. Letos po covidové pauze opět prezenčně. Naše škola vyslala do okresního klání vždy dva zástupce v každé kategorii. Soutěž se skládá z testu geografických znalostí, práce s atlasem a praktické části. Netrpělivě jsme vyčkávaly na výsledky a čekání se nám vyplatilo :)

Nejlepší geograf okresu Prostějov v kategorii A je ze základní školy Určice! Ondřej Koutný z 6.B, zvítězil v okresním kole. Ondra předběhl i reprezentanty víceletých gymnázií, kteří jsou nám pravidelně silnými soupeři a bude nás reprezentovat v krajském kole na konci března.Gratulujeme!

V kategorii A se dále umístila Vanessa Tichá z 6.A na 27. místě.

František Hečko z 7.A obsadil v kategorii B krásné 6. místo, Tomáš Hastík z 7.A se umístil na 15. místě.

Kategorie C, která je společná pro žáky 8. a 9. ročníku, byla obsazena Janem Melkou a Jakubem Vysloužilem, oba z  8.A. Honza vybojoval pěkné 20. místo a Kuba 30. místo.

Vše reprezentantům děkujeme za účast a jejich nasazení a gratulujeme k výsledkům v okresním kole :)

Mgr. Tomáš Milar

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA - Oficiální stránky obce Býšť