Úvod > Základní škola > Aktuality > Vlastivědná exkurze do Prahy

Vlastivědná exkurze do Prahy

V úterý 23. září jsme nešli do školy, ale setkali jsme se všichni na hlavním nádraží v Prostějově, kde jsme v 6 hodin nastoupili do vlaku, který nás dovezl do Olomouce. V Olomouci jsme přestoupili na žlutý vlak Regiojet a vydali se do Prahy. Od hlavního nádraží v Praze jsme jeli tramvají a potom lanovkou na Petřín. Skoro všichni jsme navštívili rozhlednu i zrcadlové bludiště. Z Petřína jsme došli pěšky k Pražskému hradu, protože bylo právě poledne, viděli  jsme střídání hradní stráže. Prošli jsme Chrám svatého Víta, Starý královský palác a Zlatou uličku a cestou přes Nerudovu ulici a Malostranské náměstí jsme konečně došli k Mc Donaldu. To jsme byli moc rádi, protože nás bolely nohy, někteří jsme měli hlad a taky nám byla trochu zima. Posilněni a odpočinutí jsme za necelou hodinu vyrazili na Karlův most. Odtud jsme směřovali na Staroměstské náměstí, podívat se na orloj a taky na místo, kde bylo v roce 1628 popraveno 27 českých pánů, každý z nich má na dlažbě jeden křížek.

Nakonec jsme metrem dojeli zase na hlavní nádraží. Zpáteční cestu ve vlaku jsme si patřičně užili. Malinko unavení, ale spokojení jsme v 8 hodin večer přijeli zpátky do Prostějova, kde už na nás čekali rodiče.

žáci 5. třídy