Základní škola
a Mateřská škola Určice příspěvková
organizace
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Výlet do Vídně

Výlet do VídněV úterý 12. 5. 2015 jsme jeli do Vídně. Nasedli jsme do autobusu a zhruba za tři hodiny jsme byli u zámku Schönbrunn, který byl sídlem Marie Terezie, Františka Josefa. Prošli jsme zámecké parky, fotili jsme a potom už se šlo do ZOO. Viděli jsme koaly, pandy, ale také lachtany a lední medvědy a ti se nám líbili moc.  Mě osobně se moc líbil tunel, který byl akváriem. Zaujal nás také „prales“, kde lítali ptáci a byli tam i netopýři. Samozřejmě jsme si mohli i něco koupit. K večeru jsme zase „naskákali“ do autobusu a jeli směr Mikulov. V Mikulově jsme zastavili a posilnění sladkostmi z benzínky jsme nasedli do autobusu a jeli jsme domů. 

Eliška Daněčková, 7. třída

ZOO Schönbrunn je daleko ve Vídni v hlavním městě Rakouska. Jeli jsme tam patrovým autobusem a bylo nás hodně. Cesta byla velice velice příjemná, ale zážitky ze ZOO byly mnohem větší. Podle nás tedy  je to nejlepší ZOO na světě, možná i v celé galaxii. Nevýhoda ale je, že se tam mluví německy nebo anglicky.. Ale tyhle jazyky se přece učíme!!

Nejhezčí byla panda velká, protože není široko daleko a žere bambus. Taky se nám líbily ryby v tunelu, protože vždycky když je vidíme, dostaneme pořádný hlad. Strašná strašná škoda, ale nemyslíme na to, že jsme neviděli žirafy. Byly totiž někde na prázdninách, opravovali jim bydlení.  

Ale největším zážitkem pro mě byl útok netopýra ve tmě jejich pavilónu. Proletěl kolem, udělal plc...a měl jsem na noze....víte co, že?! 

Zážitků bylo mnohem víc, ale každý je nadšen z něčeho jiného. Všechno dobře dopadlo a jsme zase zpátky ve škole.

                                                                   Marek Papica se spolutvůrcem Danem Pajchlem, žáci 4.třídy

 

    


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.