Úvod > Základní škola > Aktuality > Den Země

Den Země

Přírodovědná organizace Iris pro nás v pátek 15. 5. 2015 připravila zábavný den. Na první pohled jsme spatřili několik stanovišť, která byla rozmístěna v areálu školy. Všechny třídy, kromě deváťáků, kteří pomáhali na stanovištích, si vyslechly, na jakých místech mají začít. Během dne jsme prošli soutěžemi a vyzkoušeli jsme si i výrobu ručního papíru. Mnohé z nás zaujala hra Survivor  – kdo přežije a také takzvaná „hra na spolupráci“, ve které jsme si nazuli „chůdy“ pro více lidí a měli jsme za úkol absolvovat vyznačenou trasu. Pro první stupeň zábava skončila a pustili se do oběda, ale druhý stupeň si zahrál kvíz, který byl zvláštní tím, že otázky byly rozmístěny po půlce celého areálu školy. Na prvním místě skončila 7. třída, dále šesťáci a nakonec 8. třída. Někteří byli maličko zklamaní, jelikož odměnou byl oběd, na který někteří nechodí… Celkově se nám to však líbilo.

M. Kirnerová, 7. třída