Úvod > Základní škola > Aktuality > PRAHA

Datum konání:
10.9.2015

PRAHA

10. září jela naše třída na výlet do Prahy. Do Prostějova nás zavezli rodiče, tam jsme nasedli do vlaku a jeli jsme do Olomouce. Tam jsme přesedli do Regiojetu, který zastavoval na 3 zastávkách. Vystoupili jsme v Praze na hlavním nádraží. Jeli jsme přes most Legií přes Vltavu a pěšky stoupali na Petřínskou rozhlednu, kde nám to dalo hodně zabrat! Nahoře byl nádherný pohled na Prahu. Z rozhledny jsme šli do zrcadlového bludiště - byla to fakt legrace. Potom jsme prošli kolem Hladové zdi na Pražský hrad. Viděli jsme mnoho turistů. Bohužel jsme nestihli výměnu stráží, ale to nevadí. Odtud jsme pokračovali přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde je orloj. Potom jsme jeli metrem od Václavského náměstí na vlak. Cesta zpět se nám všem moc líbila. I výlet po Praze byl super!