Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projektový den Vesmír - 4. a 5. třída

Projektový den Vesmír - 4. a 5. třída

Datum konání:
13.12.2016

V úterý 13. prosince se čtvrťáci a páťáci vydali na vesmírnou misi. Příprava na cestu začala v osm hodin ráno ve třídách. Celá vesmírná posádka se rozdělila do několika skupin, které musely splnit připravené úkoly. V 9.30 členové posádky nastoupili do "rakety" a jakmile byli všichni připoutáni, odstartovali jsme. Cesta s cílem Planetárium Brno proběhla hladce a v 11 hodin jsme dorazili na místo určení. V planetáriu na nás čekal opravdu zajímavý program s názvem Země v pohybu.

Zde jsou postřehy některých žáků:

Marián Baňas:

Cesta do planetária byla super, jeli jsme autobusem. V planetáriu se mi program líbil. Promítali nám na strop oblohu, hvězdy, planety, měsíc a nakonec nám pustili krátký dokument. Líbilo se mi to, akorát to mohlo být delší.

Simona Gašpárková:

Celý den byl dobrý. Byli jsme v Planetáriu Brno. Dozvěděli jsme se snad všechno o vesmíru.

Štěpán Svačina:

V planetáriu to bylo super, když jste se dívali na planety, tak se vám zdálo, že se hýbete taky. Největší zábava byla, když se pohybovaly planety, protože jsem si vždycky říkal, ať se dobře držíme nebo spadneme ze židle. Prostě a jednoduše to bylo super.

David Vaverka:

Když jsme přišli do planetária, v duchu jsem si ŕekl wau. Hodně se mi to líbilo.

Simona Škrobáková:

Byli jsme v planetáriu v Brnê. Vyletěli jsme do vesmíru a pozorovali jsme planety.

Dan Valenta:

Byl to skvělý zážitek. Byli jsme v planetáriu v Brně. Doporučuji tam zajet.

David Hubík:

Den v planetáriu se mi moc lībil. Pochopil jsem vše, co jsem předtím nevěděl. Nejvíce se mi líbilo prozkoumávat vesmír.