Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Evropský den jazyků - projektové vyučování

Evropský den jazyků - projektové vyučování

V pátek 29. 9. se žáci druhého stupně seznamovali s jazykem, životem a tradicemi šesti různých států. Učili se základní komunikační fráze a nejjednodušší slovíčka, samostatně vyhledávali informace, které uplatňovali při prezentování získaných znalostí a dovedností. V neposlední řadě si každá ze šesti skupin pro spolužáky chystala tradiční národní pohoštění, které žáci ochutnávali při svém „cestování“ mezi jednotlivými stánky – státy. Celé dopoledne se vydařilo, žáci jednotlivých tříd mezi sebou spolupracovali velmi aktivně, tvořivě a s neskrývaným nadšením.

Celá akce se uskutečnila v rámci připomínky Evropského dne jazyků, který se slaví každoročně na základě prohlášení Rady Evropy.

Simona Hýblová