Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Sázení krokusů aneb získávání informací o holocaustu

Sázení krokusů aneb získávání informací o holocaustu

Naše škola se zapojila prostřednictvím Židovského muzea v Praze do projektu KROKUS, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI). Cílem projektu je přiblížit žákům problematiku holocaustu.

Organizace HETI zasílá vždy na podzim do škol cibulky žlutých krokusů. Jejich výsadbou si žáci mají připomenout milion a půl dětských židovských obětí holocaustu. Sazí se žluté krokusy, protože žlutá barva má symbolizovat žlutou Davidovu hvězdu, kterou museli být Židé označeni. Rostlinka krokus je zvolena z toho důvodu, že v ideálním případě vykvete na přelomu ledna a února, kdy si budeme 27. ledna připomínat Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

Na sázení krokusů se v minulých dnech podíleli žáci 5. a 7. třídy.

Mgr. Lenka Dostálová

Mgr. Tomáš Milar