Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

V úterý 30. ledna proběhlo na Střední škole chemie a logistiky v Olomouci regionální finále 6. ročníku vědomostní soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Do soutěže se zapojilo 799 žáků 8. a 9. tříd z 34 základních škol Olomouckého kraje. Postupně se do třetího závěrečného kola probojovalo 24 nejlepších soutěžících, kteří změřili svoje síly tentokrát v praktických úlohách. Experimenty, které byly ověřovány chemickými výpočty, si mladí chemici vyzkoušeli v moderně vybavených laboratořích SŠCHL. Naše žákyně 9. ročníku byly v soutěži opět úspěšné. Romana Kluková obsadila 18. místo a Kristýna Ondrouchová místo deváté. Jejich úsilí bylo pak po zásluze odměněno nejen diplomy, ale i hodnotnými cenami (kalkulačky, flash disky, stolní hry). Oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Kamila Hlaviznová

20180130_074504.jpg20180130_112734.jpg