Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ekologické aktivity - Den Země

Ekologické aktivity - Den ZeměV pátek 27. dubna proběhne ve škole Den Země (v Evropě se slaví 22.4.). Pro žáky ve spolupráci s organizací IRIS budou připraveny dílny zaměřené na rozvoj znalostí, dovedností a kompetencí v environmentální oblasti. Přínosem projektového dne je nejen předání nových poznatků z ochrany životního prostředí žákům jinou formou, ale především jejich osobnostně sociální rozvoj. Žáci deváté třídy se budou aktivně podílet na projektové výuce  žáků 1. - 8. ročníku.

V rámci péče o životní prostředí a udržitelnosti planety po celý rok  třídíme odpad, aktivně  se zapojujeme do celostátního projektu Recyklohraní.

  • od 23. dubna do 30. dubna probíhá tradiční sběr odpadového papíru

V sobotu 7. dubna na 40 školáků naší školy přišlo podpořit celostátní akci "Ukliďme Česko!". Po celou dobu nadšeným dobrovolníkům zpříjemňovalo jejich záslužnou práci krásné slunečné počasí.  Všem moc děkujeme za pomoc a na viděnou v příštím roce!

  •  celkem bylo sesbíráno  1, 1 tun odpadu (z toho 280 kg železa, 180 kg suti, 68 kg plastu, 43 kg skla, + dřeviny, traviny, dřez, gumová kola  atd.
  •  akce se zúčastnilo 120 dobrovolníků včetně dětí.

152.jpgIMG_4505 (2).JPG