Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > GDPR - pověřenec, informované souhlasy

GDPR - pověřenec, informované souhlasy

Vážení rodiče,

dne 25. 5. 2018 nabyde platnosti nařízení Evropského parlamentu a Rady /EU/2016/679 ze dne 27. 4. 2016, týkající se ochrany osobních dat.

Shromažďování osobních dat v naší organizaci vychází jednak ze zákonných norem (podklady pro školní matriku, vyšetření v PPP, správní řád).

Děti Vám předaly informované souhlasy se zpracováním osobních údajů (písemné odsouhlasení), kterých se netýkají zákonné normy. Bez těchto souhlasů by nebylo možné shromažďovat např. seznamy za účelem školního výletu, lyžařského výcviku, zajímavých projektových dnů. Rovněž webové stránky naší školy by byly prázdné bez ilustračních fotografií, bylo by obtížné připravovat žáky na soutěže a olympiády, informovat veřejnost o našich aktivitách. Děkujeme za pochopení.

V souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a jejich volného pohybu (GDPR) jmenovala Základní škola a Mateřská škola Určice, příspěvková organizace, pověřence pro ochranu osobních údajů.

CTS Corp., s.r.o., IČ: 27099873, se sídlem Praha 7, Holešovice, Bubenská 421/3

Konkrétní osobou, která činnost pověřence vykonává je:

Mgr. Lenka Vondráčková

Email: vondrackova@dlc.cz