Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Určičtí kočkopsi v Městské knihovně

Určičtí kočkopsi v Městské knihovně

Městská knihovna Prostějov vyhlásila v letošním školním roce výtvarnou soutěž s názvem Jak vypadá kočkopes, do které se zapojili i naši žáci. Všichni soutěžící mohli popustit uzdu své fantazii a nakreslit, jak by mohl vypadat kříženec vzniklý kombinací dvou různých zvířat. Invenci se meze nekladly, proto jsme mohli do soutěže poslat obrovskou plejádu ptakokřečů, veltygrů, tučpsů, mrožoček, losomáků, psodýlů, tygrousenek a dalších podivných potvor.

V knihovně se sešlo více než 200 soutěžních výkresů, z nichž knihovnice a další pracovníci vybrali 50 nejzdařilejších, které pak bojovaly o přízeň hlasující veřejnosti. Hodnocení více než tisícovky dětí i dospělých dopadlo pro žáky ZŠ Určice více než dobře, zvláště pak pro dvě žákyně sedmé třídy. Tereza Kořínková obsadila skvělé 6. místo se svým liškotýlem a šnerafa Venduly Hanzelkové se líbila dokonce natolik, že jí vynesla úžasné 3. místo.

Oběma dívkám srdečně gratulujeme a z jejich úspěchu se těšíme s nimi. :)

Mgr. Simona Hýblová

kočkopes.jpgkočkopes 2.jpgkočkopes3.jpg