Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Knižní klub na Humbookfestu

Knižní klub na HumbookfestuV sobotu 6. 10. 2018 se  žákyně 7. a 8. ročníku navštěvující Knižní klub zúčastnily pražského knižního festivalu Humbookfest, který je zaměřen na young adult literaturu. Přestože se  v poslední době jedná již o etablovaný žánr literatury, rozhodně není úzkoprofilový a zahrnuje mnoho témat. Také proto si na festivalu každý přišel na své. Holky potkaly velké množství booktobetů a bookstagramerů, které pravidelně sledují na sociálních sítích, což pro ně podle bezprostředních reakcí byl zážitek nad zážitky (ne tak pro pedagogický doprovod, kterému nezbývalo, než se bavit intenzitou jejich nadšení :) ). Každá z holek si našla to, co ji nejvíc bavilo. Nakonec to dopadlo tak, že nadšeně pobíhaly z jednoho konce Kongresového centra na druhý a s očima na vrch hlavy hlásily, co dalšího objevily.

Program byl opravdu bohatý. Od besed a autogramiád zahraničních i českých spisovatelů přes přednášky o dystopických románech nebo tvůrčím psaní až po tvořivé dílny, kde si návštěvníci mohli vyrábět vlastní záložky, rekvizity z Harryho Pottera nebo se nechat nalíčit ve stylu svých oblíbených knižních postav.

Podle všech dostupných reakcí a nadšeného výskání jsem pojala podezření, že si holky celou akci náramně užily a já s nimi. :)

                                                                                                                                                                                                      Mgr. Simona Hýblová

 

Z reakcí žáků:

  • Humbook se mi moc líbil, mám tam hodně zážitků, na které určitě nezapomenu... Třeba na Kovyho. Líbila se mi chill zóna, kde jsme dostávali čaje a byly moc dobré. Ale asi nejhorší bylo dlouhé čekání ve frontě na kupování knížek, ale vyplatilo se to. Určitě bych se tam příští rok šla podívat zase, protože určitě věřím že příští rok to bude zase o něco lepší.
  • Ten Hubook byl úžasný, škoda, že tam ještě nejsme, bylo to plné srandy a dozvěděli jsme se hodně věcí o knížkách, no prostě paráda.
  • Humbook byl úplně suprovej, s holkama jsem ochutnala výborné čaje a zároveň jeden dostala domů, dostala jsem i záložku do knížky, která je nádherná. Byla jsem mile překvapená, když jsem zjistila, že většina knih je tam levnějších než v knihkupectví, což bylo úplně super. Moc jsem si užila také různé dílny, ve kterých jsme vyráběli nebo jak jsme viděli Jižní Ameriku. Humbooku 2018 dávám 5/5 a chtěla bych jet i příští rok! (pozn. Jižní Amerika = autorka knížky Domina na cestě Jižní Amerikou)

hu1.jpg