Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Divadlo za školou – Šašek a syn

Divadlo za školou – Šašek a syn

V úterý 9. 10. 2018 bylo v Městském divadle v Prostějově odehráno divadelní představení Šašek a syn, hra, v níž jsou hlavními protagonisty Bolek a Vladimír Polívkovi. Bolek Polívka v jejím průběhu předává poznatky o šaškovském řemesle svému synu, Vladimírovi, který se na konci hry stane hotovým šaškem a přebírá tak otcovo žezlo. Celá hra byla na mnoha místech protkána drobnými improvizacemi, které celý výkon ozvláštňovaly.

Toto představení si žáci vybrali už v loňském školním roce, ale z důvodu nemoci Vladimíra Polívky bylo přeloženo až na letošní podzim, proto byla nakonec naše sestava velmi komorní.

První letošní Divadlo za školou, které bude nabízeno opět již tradičně 8. a 9. třídě, se bude konat ve středu 21. 11., kdy se vydáme do Městského divadla v Prostějově na hru Už je tady zas v podání Divadla Na Jezerce.

Mgr. Simona Hýblová

Z reakcí žáků:

• Tak mě osobně se to líbilo, líbily se mi ty části ve kterých jsem si myslel, že mi vznikaly před obličejem... Tohle divadlo hodnotím tak 9/10
  • Občas jsem nevěděla, o co tam jde, ale herci hráli dost dobře a taky se mi to dost líbilo. Navíc to bylo vtipné, hlavně ke konci
  • Mně se divadlo velice líbilo, až na někdy nudné herecké výkonny, ale samotný děj se mi líbil. Hodnotím 9/10
  • Divadlo bylo skvělé. Povedla se jim dobře v některých momentech improvizace, u které jsem se zasmál. Ale sem tam to bylo trošku nudné ve zdlouhavých částech. 8/10
  • Z mého pohledu bych řek, že to bylo velmi povedené. Herci hráli velmi dobře a bylo to i velmi vtipné. Hodnotím 9/10
  • Mě se to divadlo líbilo Hlavně improvizace, ale mohli to trochu zkrátit, už to bylo takové dlouhé.

div.jpg