Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > EKOLOGICKÉ PROGRAMY

EKOLOGICKÉ PROGRAMY

Pracovníci Ekocentra Iris připravili pro žáky první a deváté třídy ekologické výukové programy, se kterými na naši školu zavítali v pátek 9. listopadu.

Prvňáci si užili program s názvem „Dobrou noc, ježku“. Vyrobili si malého ježečka z reflexních látek, kterého si mohou připnout třeba na aktovku, dozvěděli se, čím se lesní zvířátka živí a zahráli si hru na ježečka. Největší radost však měli ze setkání s živým ježkem.

Deváťáci se ve svém programu zaměřili na „globální problémy“, které trápí naši planetu. Diskutovali o cestě výrobku ke spotřebiteli – např. co všechno se odehraje, než si koupíte své vysněné džíny. Formou různorodých aktivit nahlédli také do zákulisí pěstování, dovozu a prodeje banánů.

d.jpg