Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Mezinárodní den válečných veteránů

Mezinárodní den válečných veteránů

Žáci 8. třídy si ve výuce dějepisu připomněli Mezinárodní den válečných veteránů (11. listopadu), který slavíme na den výročí konce první světové války. Letos od konce první světové války uplynulo 100 let, příměří bylo podepsáno 11. 11. 1918.

Jako symbol, který tento den připomíná, byl zvolen květ vlčího máku. Již několik let můžete právě v tento den potkat v ulicích osoby, které mají vlčí mák umístěný na svém oblečení jako symbol úcty k válečným hrdinům. Tento rok se k takto ozdobeným lidem přidali i všichni naši osmáci, kteří si symbol vlčího máku připnuli také.

Mgr. Tomáš Milar

20181108_122731.jpg20181112_183329.jpg